آیا سوالی دارید؟

_

لطفا ابتدا پاسخ های قبلی را مطالعه کنید، در صورتی که پاسخ مورد نظر خود را نیافتید، سوال خود را برای ما ارسال کنید تا در اسرع زمان پاسخ دهیم.

سوالات عمومی

چرا قیمت تعاونی‌های انبوه‌ساز پایین‌تر از قیمت بازار است؟

تعاونی‌های انبوه‌سازی مسکن در راستای ساخت و عرضه‌ی مسکن به قیمت تمام‌شده تشکیل شده‌اند.

همگی شبهاتی را پیرامون انبوه‌سازان شنیده‌ایم. چرا اخبار بد در مورد انبوه‌سازان زیاد است؟

وقتی به تهران و مخصوصا به منطقه 22 تهران نگاه می‌کنیم، برج‌ها و پروژه‌های ساخت و ساز عظیمی را می‌بینیم که توسط همین انبوه‌سازان از دل زمین سر برآورده‌اند و به تهران، نمای شهری پیشرفته را داده‌اند. با توجه به اینکه هزاران تعاونی انبوه‌ساز مسکن در کشور وجود دارد، درصد کمی از این تعاونی‌ها موفق به انجام تعهدات خود در زمان معین نشده‌اند. اما نیمه پر لیوان را که ببینیم درصد بسیار بیشتری از آن‌ها با تمام مشکلات و کمبودها، تعهدات خود را اجرا کرده و واحدهای خود را تحویل داده‌اند. البته این مساله در تمام اصناف صدق می‌کند و نباید به خاطر اشتباه و کم‌کاری عده‌ای همه‌ی آن صنف را متهم به کم کاری و حتی در مواردی کلاهبرداری کرد.

ما برای پیشرفت اقتصادی در کشور نیاز داریم که از بازارهای مولدی همچون ساخت و ساز حمایت کنیم. اعتمادسازی در بازارهای مولد راهکار برون‌رفت از شرایط اقتصادی کنونی است.

چرا بعضی از شرکت‌های تعاونی مسکن نمی‌توانند به تعهدات خود عمل کنند؟

انبوه‌سازی نیازمند برنامه‌ریزی و سازماندهی بسیار عظیمی است. بعضی از شرکت‌های انبوه‌سازی دیدگاه روشنی نسبت به حجم کار و نیازهای سازماندهی کسب و کار خود ندارند. این ضعف باعث می‌شود تا هزینه‌های لازم را برای تهیه زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و همچنین استخدام، آموزش و به کارگیری نیروی انسانی کارآمد نکنند. همین مساله باعث می‌شود تا بعد از پذیره‌نویسی با حجم کاری بسیار بالا مواجه شوند و نتوانند به درستی پروژه‌های خود را تحویل دهند.

به صورت کلی ضعف در رهبری، آفت جان انبوه‌سازان مسکن است. استفاده از مشاوران امین، کارکشته و متخصص؛ راهکاری است که می‌توان به رهبران این دسته از فعالین اقتصادی پیشنهاد کرد.

یک تعاونی انبوه‌سازی مسکن موفق چه مولفه‌هایی دارد؟

ابتدا باید از وجود شخصیت حقوقی تعاونی مطمئن شوید. این کار با استعلام از سامانه جامع پایگاه اطلاعات اشخاص حقوقی کشور ممکن است. همچنین آگهی تغییرات و ثبت شرکت را در روزنامه رسمی بررسی کنید. عقبه و رزومه‌ی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت تعاونی مسکن می‌تواند گویای واقعیت‌هایی در مورد آن باشد.

تعریف پروژه‌های انبوه‌سازی شامل‌ نقشه‌های اولیه براساس نقشه زمین، تراکم پیش‌بینی شده، تعریف تعداد طبقات، تعداد و متراژ حدودی واحدها و امکانات و سرانه‌های خدماتی پروژه، پارکینگ و انباری، آسانسورها، نوع سازه و متریال ساخت، متریال دکوراسیون داخلی و محوطه‌سازی است. اطلاعات فوق باید در اختیار سرمایه‌گذار قرار گیرد. نوع، شکل و ظاهر ارائه این اطلاعات می‌تواند نمایانگر پشت صحنه‌ی مدیریت و تخصص نیروی انسانی شرکت انبوه‌ساز باشد.

توصیه‌ی شما در مورد مقایسه‌ی پروژه‌های انبوه‌سازی چیست؟

ابتدا باید زمین پروژه بررسی شود. حتما قبل از عقد قرارداد از زمین پروژه بازدید به عمل آید و اطراف پروژه از نظر روساخت‌ها و زیرساخت‌های خدمات عمومی بررسی شود. در مرحله بعد باید قراردادها بازبینی شوند. معمولا شرکت‌های انبوه‌ساز در دو مرحله اقدام به عقد قرارداد با سرمایه‌گذاران می‌کنند. قرارداد اول که در آن تراکم به شما واگذار می‌شود. این قرارداد و مبلغ آن باید به صورت قطعی باشد. مساله‌ی اصلی و مهم قرارداد دوم است که با عنوان قرارداد ساخت شناخته می‌شود. این قرارداد قطعا علی‌‌الحساب است و برعکس قرارداد اولیه، اگر به صورت قطعی بود، جدا از خرید آن پروژه چشم‌پوشی کنید! چرا که بعید به نظر می‌رسد با توجه به تورم اقتصادی و زمان‌بر بودن پروسه‌ی ساخت انبوه که 36 تا 48 ماه به طول می‌انجامد، بتوان پروژه‌ای را به صورت قطعی از ابتدا برنامه‌ریزی مالی کرد. چک شود که قرارداد حتما توسط شخصی که صاحب امضاء در قرارداد است امضاء شود. همچنین متن امضاء شده را حتما قبل از امضاء مطالعه کنید. حتما در قرارداد بند جریمه تاخیر در واگذاری واحد وجود داشته باشد. نحوه‌ی واگذاری به غیر و شرایط پرداخت مشخص نیز از مسائلی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

پیش‌خرید مسکن از تعاونی‌های انبوه‌سازی چقدر ریسک دارد؟

سرمایه‌گذاری به معنای عام خالی از ریسک نیست! اما به نسبت بازارهای موجود سرمایه‌گذاری مثل ارز، طلا، سکه، بورس، خودرو و امثال آن‌، سرمایه‌گذاری در پیش‌خرید مسکن اگر با چشم باز و بررسی کامل شرکت تعاونی انبوه‌ساز انجام شود، می‌تواند از ریسک کمتری برخوردار باشد و سودی معادل و یا بیشتر از سایر بازارها برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند. این نکته را هم یادآور شوم که سرمایه‌گذاری در بازارهای غیر مولد دردی از اقتصاد ما درمان نخواهد کرد. سوق دادن سرمایه به سمت بازارهای مولد همچون ساخت و ساز و اعتمادسازی در این بخش یکی از راهکارهای برون‌رفت از شرایط کنونی اقتصادی کشور است.

سوالات تخصصی

آیا آکام سازه وابسطه به ارگان یا نهاد دولتی می باشد؟

خیر، آکام سازه به صورت خصوصی فعالیت خود را انجام می دهد و بر این دارد که اطلاعات را به صورت شفاف و صادقانه نسبت به پروژه های منطقه 22 در اختیار متقاضیان بگذارد.

پروژه های معرفی شده متعلق به آکام سازه می باشد؟

آکام سازه با توجه به روابطی که با تعاونی های مختلف دارد، خرید شما را بدون واسطه انجام می دهد.

پروژه های منطقه 22 از نظر نوع سازندگان به چند دسته تقسیم می گردد؟

سازندگانی که در این منطقه فعالیت می نمایند به 3 بخش تقسیم می گردد
1 . پروژه های شخصی ساز
2 . شرکت تعاونی های انبوه ساز خصوصی
3 . پروژه های مربوط به تعاونی های ارگانی و سازمانی

چرا منطقه 22 بهترین منطقه برای سرمایه گذاری ملکی در تهران می باشد؟

1 .دسترسی های آسان و بدون ترافیک به تمامی شاهراههای اصلی تهران
2. آب و هوای مطلوب با توجه به وجود بادهای ورودی تهران که از سمت شمال غرب وارد منطقه می شود و همچنین بالاترین سرانه فضای
سبز در بین مناطق تهران
3.وجود مراکز مهم تجاری، تفریحی، گردشگری و درمانی از جمله دریاچه شهدای خلیج فارس، آبشار تهران، بوستان لتمال کن، باغ موزه ملی
گیاهشناسی، بوستان خرگوش دره، سایت پاراگلایدر، باملند، رزمال، تهران مال، مرکز خرید کودک آفتاب، مرکز خرید طوبی، و…
که تمامی موارد ذکر شده سبب ایجاد ارزش افزوده و سودآوری برای شما می گردد.

دلیل اختلاف قیمت پروژه هایی که در مرحله پذیره نویسی می باشند، چیست؟

مواردی که باعث ایجاد اختلاف قیمت در پروژه ها می گردد به شرح زیر می باشد
1 .تفاوت موقعیت مکانی پروژه ها از لحاظ نزدیکی به دسترسی های اصلی و امکانات اطراف پروژه و قیمت زمین در آن موقعیت
2 .عملیات عمرانی انجام شده بر روی زمین پروژه و مراحل اداری و توافقات شهرداری انجام شده

نحوه انتخاب واحد در پروژه های منطقه 22 به چه صورت می باشد؟

در پروژه های تعاونی ساز همه چیز به خوش حسابی یا در واقع امتیاز شما بستگی دارد بدین صورت که با سیستم میلیون بر روز، پرداخت به
موقع اقساط امتیاز صفر ، دیر کرد در پرداخت اقساط امتیاز منفی و پرداخت جلوتر از موعد اقساط امتیاز مثبت دارد و بدیهی است که
اشخاصی که امتیاز بالاتر دارند حق انتخاب واحد گسترده تری در بین طبقات خواهند داشت. اما در پروژه های پیش فروش شخصی ساز طبقه
، واحد، و جهت از همان ابتدا مشخص می باشد .

قابلیت سیستم هوشمندسازی BMS چیست و چه کاربردی دارد؟

سیستم مدیریت ساختمان یا Building Management System که به اختصار به آن BMS هم میگویند، یک سیستم کنترل مبتنی بر
رایانه است که با خودکارسازی کارها، تعداد نیروی کار را کاهش میدهد و با نظارت و کنترل تجهیزات مکانیکی و الکتریکی در یک ساختمان
امروزی، مصرف انرژی را مدیریت میکند که در ابتدا باعث افزایش هزینهها میشود اما در مدتی کوتاه به دلیل صرفهجویی
و بهینهسازی مصرف انرژی، همچنین بالابردن ارزش ملک هزینه اولیه کاملا جبران میشود .
این سیستم دارای کاربردهای زیر می باشد:
کنترل هوشمند آبیاری
حفاظت از افراد و ساختمان در برابر خطراتی مانند آتشسوزی، نشتی گاز و … امکان دادن دسترسی و یا محدود کردن کاربران
کنترل و نظارت هوشمند بر عبور و مرور در ساختمان و پارکینگ
روشن و یا خاموش کردن هر دستگاهی در ساختمان از راه دور
حفاظت از ساختمان و جان و مال افراد، با سیستم امنیتی هوشمند
کنترل سیستم تهویه، میزان رطوبت هوا و … در هر واحد
امکان دریافت هشدار در صورت احساس هرگونه خطر توسط سنسورها

از ما بپرسید