بهترین پروژه های چیتگر

اگر از منطقه 22 تهران گذر کرده باشید، حتماً برج های بلند مرتبه در حال ساخت را دیده اید و احتمالاً به ذهن شما هم خطور کرده است که شرایط پیش خرید و پیش فروش پروژه های چیتگر چگونه است. بیش از 90 درصد برج های در حال ساخت در منطقه چیتگر و اطراف دریاچه، به صورت تعاونی ساز هستند و از نظر کیفیت نیز تفاوت هایی دارند. بهترین پروژه های چیتگر در ادامه این مقاله به شما معرفی خواهند شد. لطفاً همراه آکام سازه باشید.

معرفی بهترین پروژه های چیتگر

علی رغم صحبت ها و شایعاتی که در میان برخی از افراد وجود دارد مبنی بر اینکه تعاونی ها واحد نمی سازند و تحویل نمی دهند، فقط در برخی موارد که تعداد آن ها محدود است، در منطقه 22 تهران و در دریاچه چیتگر پروژه های بسیاری هستند که پیش فروش می شوند و با امکانات عالی به خریداران تحویل داده می شوند.

از بهترین پروژه های منطقه 22 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پروژه تندیس

پروژه تندیس چیتگر را می توان یکی از بهترین پروژه های واقع در منطقه 22 دانست. محل دقیق این پروژه بلوار اردستانی است و در زمینی به مساحت مساحت 2780 متر مربع و 30.000 مترمربع تراکم در دو برج 15 طبقه در حال ساخت می باشد.

اینجا بخوانید: پروژه تندیس چیتگر

برج های تریتیوم

برج های تریتیوم جزء بهترین پروژه های چیتگر هستند که توسط شرکت نیکان سازه ساخته می شوند. هم اکنون، 4 برج تریتیوم در چیتگر ساخته شده اند که به دلیل موقعیت ایده آل، مورد توجه سرمایه گذاران و خریداران قرار گرفته اند.

برج های تریتیوم از نمای خارجی و داخلی زیبایی برخوردار هستند و تمام امکانات رفاهی نیز در این برج ها برای ساکنان در نظر گرفته شده اند.

پروژه ستین

پروژه ستین واقع در بلوار اردستانی، دارای 12 بلوک 15 طبقه است که سازنده آن شرکت آرین سازه می باشد. متراژ واحدهای این پروژه به صورت 60 متر(سه دانگ)، 90، 120، 150 و 180 متر مربع می باشد.

پروژه پارلمان

برج پارلمان از بهترین برج های چیتگر است که معماری بی نظیر و خیره کننده ای دارد. برای ساخت پروژه پارلمان از مصالح درجه یک فرانسوی استفاده شده است و در طراحی داخلی و نمای برج ها نیز بهترین نوع سنگ ها دخالت داشته اند.

برج های شش گانه پارلمان دارای واحد های دو خوابه، چهار خوابه و پنت هاوس هستند و در تمامی واحد ها امکانات رفاهی و ایمنی فراهم شده است. از نظر موقعیت قرار گیری، این پروژه در شمال غربی دریاچه چیتگیر است و دسترسی خوبی به مراکز تجاری و تفریحی دارد.

پروژه رومنس حکیم

پروژه رومنس حکیم در بلوار اردستانی، در زمینی به مساحت 5500 مترمربع با پلاک ثبتی 447/4 واقع شده است. این پروژه در غالب یک بلوک 3 قلو و یک بلوک 2 قلو در 21 طبقه مسکونی و 5 طبقه پارکینگ در متراژهای 115، 135، 150 متر مربع واقع شده است. زمان تحویل این پروژه 36 الی 48 ماه برآورد شده است. لازم به توضیح است این پروژه از سال 1400 شروع به پذیره نویسی نموده و اکنون پس از سپری شدن 2 سال هنوز عملیات اجرایی در آن شروع نشده است.

پروژه های منطقه 22 تهران

پروژه لبخند

پروژه لبخند چیتگر متشکل از دو برج و هر کدام دارای 34 طبقه هستند. متراژ های واحدهای مسکونی در این برج از 60 متر شروع شده و تا 380 متر متغیر هستند. واحدهای برج های بلند 1 تا 4 خوابه هستند و امکانات رفاهی همچون روف گاردن، چیلر مرکزی، سالن بیلیارد، 2 سالن ورزشی، کارواش و استخر برای برج ساخته شده اند.

پروژه پلازا

پروژه پلازا در شهرک مرواریدشهر جنوبی، در پلاک ثبتی 1383/4 واقع شده است. به گفته تعاونی سازنده، این پروژه دارای 4 بلوک 13 طبقه است که شامل 9 طبقه مسکونی، 1 طبقه لابی و 2 طبقه پارکینگ می باشد. این پروژه دارای 250 واحد در قالب متراژهای 90 ، 110 و 130 متر است این پروژه از نظر فعالیت عمرانی هنوز موفق به اخذ جواز نگردیده است. در این پلاک ثبتی علاوه بر پروژه پلازا، پروژه های یاران، سپکو، ویژن، قاسم سلیمانی، پالادیوم و رومنس نیز می باشد که همواره در انتظار اخذ جواز نیز می باشند.

پروژه برلیان

پروژه برلیان در ناحیه 3 منطقه 22، شهرک مرواریدشهر شمالی قرار دارد. این پروژه دارای یک بلوک 30 طبقه می باشد که 25 طبقه آن مسکونی، 1 طبقه لابی و 4 طبقه پارکینگ می باشد. متراژهای این پروژه 95، 127 و 131 است که در هر طبقه آن 6 واحد قرار دارد. این پروژه دارای اسکلت فلز می باشد که در مرحله اجرای پارت چهارم اسکلت است.

پروژه سروناز

اگر به دنبال پروژه ای با واحد های کم متراژ در چیتگر می گردید، پروژه سروناز را به شما پیشنهاد می کنیم که سازنده تعاونی آن ارتش می باشد. این پروژه از 12 بلوک تشکیل شده است و موقعیت قرارگیری آن در شمال دریاچه خلیج فارس بین میدان ساحل و میدان دریاچه کوچه شمس تبریزی می باشد.

پروژه ایزدیار

به عنوان آخرین معرفی از بهترین پروژه های چیتگر به پروژه ایزدیار اشاره می کنیم که از 3 برج 25 طبقه ای تشکیل شده است. در هر کدام از طبقات پروژه ایزدیار 4 واحد با متراژ های 148 متری و 156 متری ساخته شده اند و نسبتا بزرگ هستند.

از نظر موقعیت قرار گیری، پروژه ایزدیار واقع شده در بخش شرقی دریاچه چیتگر است و نزدیک به ورودی بام لند است. امکانات رفاهی مثل استخر، سالن ورزشی، کافی شاپ و دیگر امکانات نیز برای ساکنین برج های ایزدیار در نظر گرفته شده اند.

نحوه پیش فروش پروژه های چیتگر

به طور کلی پیش فروش آپارتمان ها و پروژه های در حال ساخت منطقه 22، به سه شیوه انجام می گیرد و شما بر اساس میزان سرمایه و شرایطی که دارید، می توانید به یک روش این پروژه ها را انتخاب کنید:

خرید سهام پروژه در چیتگر

تعدادی از پروژه های در حال ساخت چیتگر به صورت سهام یا به صورت متری پیش فروش می شوند. دلیل این نوع پیش فروش آپارتمان این است که برخی از تعاونی ها با داشتن تعداد زیاد اعضا و به دلیل آنکه نمی توانند تمام اعضا را در یک پروژه سهیم کنند، اقدام به واگذاری متری پروژه می کنند.

خرید سهام پیش فروش در منطقه 22 به کسانی توصیه می شود که توانایی مالی بالایی ندارند و یا اینکه می خواهند با بودجه کم سرمایه گذاری کند و بدین طریق، ارزش پولشان را حفظ نمایند.

از بهترین پروژه های منطقه 22 که به روش خرید سهام پیش فروش شده است، می توانیم به پروژه مسکونی ترنج اشاره کنیم که با ارزش افزوده بسیاری برای سرمایه گذاران همراه بود. همچنین پروژه نخل شمیم رحمت ۳ و پروژه پدافند هوایی ارتش از این نوع پروژه می باشند.

پروژه های چیتگر

خرید امتیاز پروژه در منطقه 22

در روش پیش فروش پروژه های چیتگر به صورت خرید امتیاز، شما باید حق عضویت یا امتیاز 1 شخص عضو پروژه را خریداری کنید تا بتوانید جایگزین او در پروژه شوید.

پروژه‌ های تعاونی ساز شرایط تعیین شده از قبل دارند و بسته به پیشرفت کار، متراژ واحد و… میزان سرمایه لازم برای پیش فروش این پروژه ها مشخص می شود.

در پروژه‌های تعاونی ساز پیش فروش در منطقه 22، سرمایه گذار یا خریدار 1 امتیاز خریداری می کند که متراژ و پلان جانمای واحد معلوم می باشد اما طبقه آن واحد مشخص نیست.

همچنین در خرید امتیاز، سودی از اعضاء دریافت نمی شود و به همین خاطر قیمت ساخت به صورت علی الحساب می باشد.

پیش فروش آپارتمان های شخصی چیتگر

برخی از شرکت ها و سرمایه گذاران خصوصی، شروع به ساخت برج و پروژ هایی در منطقه 22 تهران کرده اند و گاهی اوقات واحدها را پیش فروش می کند.

پیش خرید آپارتمان های شخصی ساز چیتگر مزیتی که دارد این است که خریدی به مراتب راحت تر و با شرایط بهتر خواهید داشت زیرا واحد و طبقه ای که خریداری می کنید مشخص است و علاه بر آن، امکانات و کیفیت ساخت برج های شخصی ساز بهتر از برج های تعاونی ساز است

در این پروژه‌ ها، خریدار به طور مستقیم از شرکت سازنده خرید می کند و از نمونه های بارز آن می توان برج لوکس تریتیوم را نام برد. شرایط پرداخت پروژه ها نیز بستگی به پیشرفت ساخت و ساز دارد.

مقایسه پروژه‌ های ساخته‌ شده توسط کارفرماهای بخش خصوصی و تعاونی‌ های دولتی، کدامیک بهتر است؟

خرید مسکن و ملک، به‌ عنوان یکی از گزینه‌ های بسیار ایده‌آل برای سرمایه‌ گذاری محسوب می‌ شوند و در حال‌ حاضر نیز پروژه‌ های ساختمانی توسط شرکت‌ ها و تعاونی‌ های متفاوتی به‌ ویژه در منطقه ۲۲ تهران در حال ساخت‌ و ساز بوده و هر کدام از آن ها با توجه به امتیازات و اعتبارات شرکت، دارای ویژگی‌ ها و مزایای متفاوتی هستند. بیایید مقایسه ای بین این دو داشته باشیم.

پروژه‌ های شخصی‌ ساز

پروژه‌ های شخصی ساز به پروژه‌ هایی اطلاق می‌ شود که توسط کارفرماهای بخش خصوصی، ساخت‌ و ساز آن‌ها شروع شده و هیچ‌ گونه حمایت‌ های مالی از سوی دولت برای آن‌ها در نظر گرفته نمی‌شود. این‌ گونه پروژه‌ ها در مراحل مختلف اجرایی، به متقاضیان فروخته شده و تمامی هزینه‌ های زمین و تراکم و ساخت پروژه نیز قبل‌ از شروع به احداث توسط کارفرما بررسی و با توجه به آن هزینه معقول و منطقی برای فروش واحد های مسکونی و یا تجاری در نظر گرفته می‌ شود. پروژه هایی که توسط کارفرماهای بخش خصوصی احداث می‌ شوند، دارای قیمت مشخصی در قرارداد هستند و به‌ صورت توافقی با خریداران، در صورت عدم تحویل پروژه به اعضا در زمان مشخص شده، فرد سازنده مجبور به پرداخت ضرر و زیان خواهد بود.

از جمله مزایای پروژه‌ های ساخته‌ شده توسط کارفرما های بخش خصوصی نیز می‌ توان به جبران ضرر و زیان دیرکرد ساخت پروژه، ساخت‌ و ساز سریع‌ تر و دریافت سود در کوتاه ترین زمان و همچنین دریافت بی‌ دردسر سند اشاره نمود.

پروژه‌ تعاونی های دولتی

این نوع از پروژه‌ های مسکونی و یا تجاری، توسط سازمان‌ ها و ارگان‌های دولتی ساخته می‌ شوند و دارای حمایت کامل و همه‌ جانبه از سوی دولت هستند. همچنین واحد های این‌ پروژه‌ ها نیز برای کارکنان و کارمندان مشغول به فعالیت در سازمان‌ های دولتی بوده و از حق امتیاز برخوردار می باشند. پروژه‌ های تعاونی دولتی، دارای قیمت ساخت به‌ صورت علی‌الحساب هستند و واحدهای این‌ گونه پروژه‌ ها با توجه به تعداد کارمندان و یا کارکنان یک ارگان در نظر گرفته شده و به‌ طور معمول این واحد ها فروشی نمی‌باشند. در صورت اقدام به فروش واحد ها نیز، هر کدام از آن‌ ها به‌ صورت امتیازی خرید و فروش می‌ شوند.

از جمله مزایای پروژه‌ های ساخته‌ شده توسط تعاونی های دولتی نیز می‌ توان به عدم پرداخت سود به سازنده، اطمینان خاطر به سازنده، اقساطی بودن خرید واحد ها و همچنین سوددهی بسیار مناسب اشاره نمود.

جهت بررسی مقایسه پروژه‌ های ساخته‌ شده توسط کارفرما های بخش خصوصی و تعاونی های دولتی نیز می‌ توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • در پروژه‌ های تعاونی ساز برخلاف پروژه‌ های شخصی‌ ساز، از هر یک از خریداران هیچ‌ گونه سودی دریافت نشده و بنابراین از این لحاظ نسبت‌ به پروژه‌های شخصی‌ ساز دارای برتری هستند.
  • در پروژه‌ های تعاونی ساز، امکان انتخاب واحد و طبقه وجود نداشته اما در پروژه‌ های شخصی‌ ساز، می‌ توانید واحد و طبقه مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
  • پروژه‌ های تعاونی ساز دارای قیمت مناسب‌ تری در خرید واحد ها نسبت‌ به پروژه‌ های شخصی‌ ساز هستند.
  • مشارکت در ساخت‌ و ساز پروژه‌ های تعاونی، ارگان‌ های دولتی هستند و در پروژه‌ های شخصی‌ ساز نیز یک شخص حقیقی می‌ باشد.
  • در پروژه‌ های تعاونی ساز، سرمایه لازم برای زمین و تراکم و همچنین ساخت پروژه از سوی دولت و اعضا تامین شده و در پروژه‌ های شخصی‌ ساز توسط شخص حقیقی تأمین می‌ شود.
  • پروژه‌ های تعاونی دولتی نسبت‌ به پروژه‌ های شخصی‌ ساز، بسیار قابل‌ اعتماد تر برای خرید واحد ها می‌ باشند.

با توجه به توضیحات، هر کدام از این پروژه ها دارای مزایا و ویژگی های متفاوتی در خرید هستند و با نظر گرفتن میزان سرمایه و شرایط خود و همچنین مشاوره با کارشناسان آکام سازه، می توانید بهترین سرمایه گذاری خود را انجام دهید.

انتخاب بهترین پروژه های چیتگر با آکام سازه

توصیه ما به شما سرمایه گذران و خریداران این است که قبل از خرید آپارتمان از چیتگر، در زمینه های صحت و سلامت زمین پروژه و رزومه سازنده خصوصی یا تعاونی اطلاعات کاملی کسب کنید تا متضرر نشوید.

کارشناسان آکام سازه به عنوان یکی از پیشگامان این عرصه، می توانند راهنمای شما عزیزان در معرفی بهترین پروژه های چیتگر و پیش فروش ساختمان های این منطقه باشند. با کمک کارشناسان می توانید به همه سوالات خود در زمینه پیش خرید آپارتمان های چیتگر برسید و متناسب با بودجه ای که دارید و همچنین انتظارات خود، مناسب ترین پروژه ها را پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *